Domáca bezdrôtová meteostanica Emos E6016

Kód: 2606164000
Značka: Emos
€84,20
Skladom

Profi bezdrôtová meteostanica E6016

Zaujíma vás, aká je aktuálna teplota u vás doma a vonku? Chystáte sa na výlet a chceli by ste vedieť, či bude svietiť slnko alebo bude pršať? Zaujíma vás vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra alebo snáď aktuálne fázy mesiaca? Už sa nemusíte riadiť podľa neistých predpovedí počasia od televíznych hlásateľov, ale môžete sa všetko potrebné dozvedieť rýchlo a z pohodlia domova vďaka profesionálnej bezdrôtovej meteostanici EMOS. Táto meteostanica na svojom LED podsvietenom displeji s rozmermi 168 x 93 mm však ukrýva o mnoho viac než len aktuálnu teplotu, vlhkosť, tlak a predpoveď počasia. Poďte sa s nami pozrieť na to, prečo sa ju oplatí mať doma.

Detailné informácie

Podrobný popis

Koľko je presne hodín? Aj túto otázku vám zodpovie meteostanice riadená rádiovým signálom DCF. Môžete sa teda spoľahnúť na to, že všade budete na minútu presne a iste vás tiež poteší skutočnosť, že pri zmene letného a zimného času sa čas prednastaví sám. Keď už hovoríme o čase, súčasťou meteostanice je aj možnosť nastavenia budíka s funkciou opakovaného budenia. Meteostanica umožňuje nastaviť aj časové pásmo, dátum a je vybavená praktickým kalendárom.

Bezdrôtové čidlo zrážok a vetra

Majte počasie pod kontrolou na 100% aj vďaka bezdrôtovému čidlu zrážok a vetra, ktoré je súčasťou meteostanice. Vďaka tomuto praktickému pomocníkovi budete môcť na displeji sledovať hodnoty rýchlosti vetra a úhrn zrážok.

Aktuálne počasie ako na dlani

Ako už sme naznačili vyššie, prístroj dokáže zmerať vonkajšiu teplotu v rozmedzí od -30 °C až +60 °C s rozlíšením 0,1 °C a vnútornú teplotu v rozmedzí -10 °C až +50 °C s rozlíšením 0,1 °C. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia jednotky teploty z °C na °F. Čo sa týka vlhkosti, na prehľadnom farebnom displeji sa zobrazuje vonkajšia aj vnútorná vlhkosť v rozmedzí od 1 % až 99 % RV s rozlíšením 1 %.

Predpovedá a pamätá si

Profi meteostanica EMOS však nezobrazuje len aktuálne počasie, jej veľkou prednosťou je predpoveď počasia v rámci niekoľkých nasledujúcich hodín, aj to, že zaznamenáva dôležité údaje, ku ktorým patrí napríklad maximálna alebo minimálna teplota. Meteostanici nechýba ani ukazovateľ trendu vývoja teplôt a relatívnej vlhkosti a ďalším benefitom je funkcia teplotnej výstrahy, vďaka ktorej budete vopred pripravení na nepriazeň počasia. A to stále nie je všetko, neoddeliteľnou súčasťou meteostanice je aj barometer, vďaka ktorému budete mať prehľad o atmosférickom tlaku.

Napojenie až na 3 senzory s dosahom až 100 metrov

Meteostanica je dodávaná s vonkajším čidlom (senzorom), ktoré s ňou dokáže komunikovať až na vzdialenosť 100 metrov. Čo vás iste poteší, je aj to, že môžete k meteostanici napojiť až 3 čidlá a mať tak dokonalý prehľad o počasí na celom svojom pozemku. Snímače sú napájané štyrmi 1,5 V AA batériami a stanica primárne sieťovým adaptérom (možno však do nej vložiť tri batérie 1,5 V AAA, ktoré zabezpečia, že pri výpadku prúdu ostanú uchované hodnoty merané meteostanicou). Batérie nie sú súčasťou balenia.

Dotykový VA displej

Medzi benefity profi meteostanice bezpochyby patrí aj špičkový dotykový VA displej, ktorý sa môže pochváliť vysokým pozorovacím uhlom.

Ultratenké prevedenie hlavnej stanice

Meteostanica je navrhnutá tak, aby bola nielen čo najpraktickejšia, ale aby sa tiež premenila na dizajnový kúsok každého interiéru. A o tom, že sa to tejto meteostanici naozaj podarilo, svedčí elegantný vzhľad, za ktorý vďačí ultratenkému prevedeniu hlavnej stanice. Meteostanicu môžete pomocou stojančeka umiestniť na poličku alebo skrinku, alebo ju jednoducho pripevniť na stenu.

Najdôležitejšie parametre
 
sieťový adaptér áno, 5 V DC/300 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo až 3 snímače teploty a vlhkosti (E06018), 1 snímač anemometer (E06016)
dosah snímača až 100 m
barometer áno
veľkosť displeja 168 × 93 mm
projekcia nie

 

Ďalšie parametre
 
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -30 °C až +60 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer áno
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky áno
farebný displej (black mask) podsvietený nie
12/24 formát času áno
napájanie čidla 4× 1,5 V AA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer áno
teplotná výstraha áno
časové pásma áno
produkt meteostanica
elektronické plošné podsvietenie áno
opakované budenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer čidla 250 × 160 × 100 mm
rozmer hlavnej jednotky 17 × 192 × 127 mm
predajný obal 1 ks, krabička

 

K stiahnutiu:

E6016 Návod

E6016 Vyhlásenie o zhode

Dodatočné parametre

Kategória: Meteostanice
Záruka: 2 roky