Domáca bezdrôtová meteostanica Emos E8835

Kód: 2606161000
Značka: Emos
€27
Skladom u dodávateľa – o 10 dní u vás
Môžeme doručiť do:
5.8.2024
Položka bola vypredaná…

Pravidelne sledovať aktuálny stav počasia, aj jeho vývoj v budúcnosti, sa jednoznačne oplatí. Výrazne nám to totiž uľahčí rozhodovanie, čo si obliecť, či zaliať záhradu hneď alebo s tým chvíľu počkať, aj čo podniknúť vo voľnom čase. Niektorí sa v tomto ohľade možno dodnes spoliehajú na svoje boľavé kolená (kedy bolesť vraj značí blížiaci sa dážď), rozumnejším riešením je však zveriť túto úlohu na starosť domácej meteostanici EMOS. Na jej prehľadne zorganizovanom displeji sa dočítate presný čas, dátum, aktuálnu teplotu a vlhkosť(vovnútri aj vonku), tlak vzduchu, predpoveď počasia na nasledujúcich 12-24 hodín, čas východu a západu slnka a mnoho ďalšieho. Ak si ju postavíte na nočný stolík, oceníte aj budík s funkciou opakovaného budenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Skvelá analytička s dobrou pamäťou

Na správnosť času a dátumu sa môžete vždy spoľahnúť. Táto digitálna meteostanica si ich totiž sama koriguje na základe prijímaného rádiového signálu DCF. Preto aj pri zmene letného času na zimný (a naopak) alebo v priestupnom roku zostaňte v pokoji, zaspanie do práce vám nehrozí. Čo sa týka počasia, dočítate sa z nej vždy aktuálne vnútornú aj vonkajšiu teplotu a vlhkosť vzduchu. U oboch týchto veličín meteostanica E8835 navyše pravidelne zaznamenáva namerané maximá a minimá, čo ocenia predovšetkým milovníci rekordov. Okrem toho je vybavená aj barometrom, ktorý meria atmosférický tlak. Jeho vývoj za posledných 12 hodín potom meteostanica zobrazuje v grafe.

Nechá vás nahliadnuť aj do budúcnosti

Najmä vašim deťom a vnúčatám sa budú páčiť meniace sa obrázky oblohy zobrazené hore uprostred. Nenechajte sa však zmiasť. jedna zo 7 ikon, ktoré sa môžu na displeji objaviť, nezobrazuje aktuálne meteorologické podmienky, ale predpovedá počasie na nasledujúcich 12-24 hodín v okolí 15-20 km.

Čo značia „smajlík“?

Nerozhodné prešľapovanie pred otvorenou skriňou vám snáď pomôže skrátiť tiež ikona tváre ("smajlík") v pravej hornej časti displeja. Tá značí tzv. pocitovú teplotu stanovenú na základe porovnánia teploty s vlhkosťou. Vzdušná vlhkosť totiž zásadne ovplyvňuje, ako sa pri vyšších teplotách skutočne cítime. Keď je vysoká, voda z nášho tela sa vyparuje pomalšie, tým pádom sa telo tak dobre neochladzuje. Preto akonáhle vlhkosť pri teplote nad 20° C presiahne hranicu 60%, meteostanica vás na to upozorní smutným smajlíkom, ktorý značí, že tentoraz radšej siahnite po vzdušných šatách skôr než po koženej sukni.

Napojí sa až na 3 čidlá

Túto českú meteostanici dodávame v balení s vonkajším čidlom E08835, ktoré s ňou dokáže komunikovať na vzdialenosť až 60 m. Spojenie prebieha bezdrôtovo, takže parapetu pred ani za oknom vám nehyzdia žiadne drôtiky. Snímač je odolný voči vode, ale trvalý pobyt na daždi neznesie. Preto ho odporúčame umiestniť niekam pod striešku, najlepšie na severnej strane domu. Ak však obľubujete absolútnu dokonalosť, máte možnosť dokúpiť si ďalšie dva senzory a napojiť na svoju meteostanicu teda celkom až 3 čidlá. Namerané údaje z každého z nich si môžete na displeji prepínať buď manuálne alebo si nastaviť ich automatickú rotáciu.

Na stojanček alebo na stenu

V zadnej časti meteostanice E8835 nájdete praktický výklopný stojanček, ktorý vám umožní nastaviť si ju do takej pozície, v ktorej sa bude na vašom parapete, nočnom stolíku, poličke alebo v obývačkové stene najlepšie vynímať. Nemenej skvele však bude vyzerať aj primontovaná na stene, kde ju udržia len 2 malé skrutky.

Na mikrotužkové batérie

Bezdrôtovú komunikáciu v tomto prípade umožňujú mikrotužkové batérie - do meteostanice sa vkládá 3× AAA a do čidla 2× AAA. Aby vám vydržali fungovať čo najdlhšie, LCD displej nie je neustále podsvietený. Stlačením tlačidla SNOOZE/LIGHT ho aktivujete vždy na 5 sekúnd, ktoré vám bohato stačia na prečítanie tých najdôležitejších údajov. Do meteostanice aj čidla vkladajte vždy a iba jednorazové (alkalické) batérie s napätím 1,5 V. Nabíjacie batérie majú pre správne fungovanie oboch zariadení nedostatočné napätie (iba 1,2 V).

Najdôležitejšie parametre
 
sieťový adaptér nie
možné ďalšie čidlo  3
dosah snímača až 60 m
barometer áno
veľkosť displeja 128 × 80 mm
projekcia nie

 

Ďalšie parametre
 
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -20 °C až +60 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť nie
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie nie
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota 0 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky nie
farebný displej (black mask) podsvietený nie
12/24 formát času áno
napájanie čidla 2× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 20 % až 95 % RV, rozlíšenie 1 %
teplotná výstraha nie
časové pásma áno
produkt metestanica
elektronické plošné podsvietenie nie
opakované budenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F  °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer čidla 30 × 50 × 97 mm
rozmer hlavnej jednotky 22 × 157 × 123 mm
predajný obal 1 ks, krabička

 

K stiahnutiu:

E8835 Návod

E8835Vyhlásenie o zhode

Dodatočné parametre

Kategória: Meteostanice
Záruka: 2 roky
Položka bola vypredaná…